Konfigurujemy zadowolenie!
501 507 564

W naszej ofercie znajduję się wiele rozwiązań sieciowych opartych na systemie operacyjnym Linux. Do najważniejszych należą:

 

 • Serwer plików Samba, który charakteryzuje się dużą wydajnością i niezawodnością. Nie ustępuje w niczym rozwiązaniom opartych na technologii firmy Microsoft, a w niektórych przypadkach znacznie je przewyższa. Umożliwia przechowywania dokumentów na jednym komputerze, co znacznie ułatwia archiwizację i zabezpieczenie. W systemie istnieje możliwość tworzenia kont użytkownikom i nadawanie im praw dostępu na różnym poziomie do tych samych dokumentów. Dzięki temu pracownicy jednego działu nie mają dostępu do danych przeznaczonych dla pracowników innego działu. Istnieje praktycznie dowolna możliwość manipulacji prawami użytkowników co daje bardzo bogatą gamę konfiguracji.
   
 • Rozszerzeniem serwera plików jest kontroler domeny również oparty na oprogramowaniu Samba. Kontroler domeny pozwala w sposób scentralizowany kierować dostępem do każdego komputera i zasobu w sieci komputerowej. Ponadto po skonfigurowaniu mobilnego profilu dla pracownika nie istnieje konieczność przydzielenia mu konkretnego komputera. Po zalogowaniu się na dowolnym komputerze użytkownik będzie zawsze pracował ze "swoimi" dokumentami i ustawieniami. Po wylogowaniu wszystkie ustawienia zostają ponownie zapisane na serwerze, co umożliwia kontynuowanie pracy na dowolnym komputerze w sieci. Produkt ten oferowany jest dla bardziej wymagających klientów dla których bezpieczeństwo danych i uporządkowana polityka praw dostępu ma szczególne znaczenie.
   
 • Serwer FTP to rozwiązanie, które należy grupy serwerów plików. W odróżnieniu od serwera opartego na Sambie jest to rozwiązanie raczej nie stosowane sieciach lokalnych. Stosuje się je jeżeli istnieje konieczność dostępu do danych dla osób znajdujących się poza siedzibą firmy, a mających dostęp do Internetu.
   
 • Serwer DNS to kolejne rozwiązanie przyśpieszające i odciążające pracę sieci komputerowej. Dzięki zastosowania wewnętrznego serwera DNS wszystkie zapytania o adresy IP stron internetowych nie są przekazywane na zewnątrz sieci. Pozwala to znacznie przyśpieszyć czas ładowania stron WWW. Ponadto w przypadku posiadania własnej domeny istnieje możliwość skonfigurowania jej w taki sposób aby była obsługiwana przez wewnętrzny serwer DNS.
   
 • Wewnętrzny serwer SMTP pozwala na wysyłanie poczty internetowej z pominięciem naszego dostawcy kont pocztowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużego natężenia ruchu w sieci Internetu. Wysyłanie poczty poprzez zewnętrzny serwer SMTP trwa długo i niejednokrotnie kończy się niepowodzeniem. Zastosowanie wewnętrznego serwera pozwala nam znacznie usprawnić ten proces.
   
 • Serwer PROXY oparty na oprogramowaniu Squid to jedno z rozwiązań pozwalających zmniejszyć ruch w sieci. W czasie otwierania stron WWW strony nie są za każdym razem sprowadzane z internatu. Serwer PROXY najpierw sprawdza, czy dana strona znajduję się w jego pamięci (serwer zapamiętuje wszystkie otwierane strony). Jeżeli tak to strona jest ładowana z sieci lokalnej, co pozwala ograniczyć ruch w sieci i znacznie przyśpieszyć pracę. Kolejną istotną cechą tego rozwiązania jest możliwość monitorowania sieci pod kątem dostępu do Internetu. Może w łatwy i szybki sposób określić ile czasu w Internecie spędza każdy pracownik, w jakich godzinach i jakie strony odwiedza. Ponadto można w praktycznie dowolny sposób blokować i ograniczać dostęp do stron WWW w zależności od potrzeb. Świadomość istnienia takich rozwiązań nakazuje pracownikom unikanie "zabawy" w pracy.
   
 • Serwer DHCP jest narzędziem, które w głównej mierze ułatwia pracę administratorowi. Pozwala w znaczny sposób skrócić wszelkie prace związane z rozbudową i konfiguracją sieci, a co za tym idzie ograniczyć koszty związane z rozbudową i modernizacją firmy.
   
 • Ściana ogniowa nie jest co prawda serwerem sieciowym, ale ponieważ jest blisko związana z tymi zagadnieniami zostanie tutaj omówiona. Jest rozwiązanie, które pozwala na ścisłą kontrolę naszej sieci komputerowej. Jej głównym zadanie jest ograniczenie dostępu do naszej sieci komputerom z zewnątrz, ale również kontrolę i regulację ruchu wychodzącego. Pozwala na blokowanie dostępu do wielu niepożądanych usług co znacznie zwiększa bezpieczeństwo sieci, ale również w istotny sposób zwiększa efektywność pracy (pracownicy nie mając dostępu do niektórych usług pracują wydajniej).

 

Oferta obejmuje instalacje systemu, konfiguracje, odpowiednie zabezpieczenie oraz administrowanie, archiwizację i konserwacje systemu.